Bir evrağın, dosyanın yahut önem bir paketin ivedilikle teslim edilmesini sağlayan bir kanal olan moto kurye hizmetler ile tanışarak; hızlı, kolay ve uygun fiyatlara hizmet almanız mümkündür. Özellikle metropol şehirlerin kanayan yarası olan trafik sorununu devre dışı bırakan motorlu kurye firmaları, alanında uzman ve tecrübeli iletişim, sevkiyat, saha ve diğer personelleri bünyesine dahil etmelidir. Bunun en önemli sebebi ise teslimatın huzur ve güven içerisinde belirtilen saatte hedefe ulaştırılabilmesidir. Öte yandan sahada faaliyet gösteren personellerin söz konusu şehrin, ilçenin ve ya semtin kısacası hizmet mesafesine giren bölgeyi tabiri caizse avucunun içi gibi biliyor olması gerekmektedir. Aksi durumda gönderi alıcının eline nispeten daha geç ulaşacağı için bu risk ortadan kaldırılmalıdır. Motosikletler, diğer taşıtlara göre trafikte daha avantajlı konumdadır. Ancak esnek ve ani manevraları mümkün kılması ve daima hız endişesi kaza risklerini artıran unsurlardandır. Bu sebepten ötürü hız yaparken kontrollü olmak, trafikteki diğer taşıtlara saygılı olmak ve diğergam olmak gereklidir. Trafikte var olan taşıt ve insanlar için de aynı unsurlar tehlike teşkil etmektedir denilebilir.

Motor Kurye Hizmet Ağı
Motor kurye ile iletişime geçerek kendi zamanınızdan çalmadan üstün hizmet almanız mümkündür. Güvende ve emin ellerde olan gönderiniz, alıcısı dışında hiç kimseye temsil edilmeyeceği için gönül rahatlığı ile güvenebilirsiniz. Teslimatınız alıcı adresine ulaştığı zaman kurye personelimiz kimlik ibrazı istemekte ve ardından imza karşılığında teslimat işlemini yapmaktadır. Alıcı adresinde bulunmadığında ise tarafınıza ulaşılarak teslimatınızın akıbeti hakkında işlem yapılmaktadır. Sonuç olarak gönderiniz çıkış adresine ulaştırılmaktadır. Öte yandan  gönderilerin iyi bir şekilde ambalajlanıp, gerekiyorsa irsaliyelenmesi işlemi de bulunmaktadır. Gönderinizin büyüklüğüne  göre paketlenen evrak ve dosyalar, olumsuz hava koşullarında dış etkenlerden korumak amacı taşırken mahremiyet anlayışını gözetmektedir.

Motorlu Kurye Memnuniyet Düzeyi
Sektörde varlığını sürdüren tüm profesyonel motorlu kurye yahut kuryeler, yukarıda sayılan kriterleri taşımalıdır. Karşılıklı iş birliği içerisinde bireysel ve kurumsal alanda faaliyet gösterilirken, her gönderi bizzat kendi gönderisiymiş gibi taşıyan kuryeler, teslimat bitiminde duyulan müşteri memnuniyetini önemsemekte ve değer vermektedir.