Bir metropol şehri olan İstanbul’da pek çok moto kurye firması bulunmaktadır. Önemli olanın firma çokluğu değil kaliteli firmaların çoğunlukta olmasıdır. Ülkemizde taşımacılık sektörüne dair düzenlemeler yapan,4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu Yönetmeliği kapsamında bu sektörde hizmet veren her firmanın Ulaştırma Bakanlığından Yetki Belgesi alması gerekmektedir. Günümüzde bu yetki belgesini almadan, kaçak yollarla kurye hizmeti veren şahıslar olduğundan haksız rekabet ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden güvenilir ve kaliteli hizmet almak için kullandığınız kurye firmasına Ulaştırma Bakanlığından alınmış olan Lisans belgesini sorabilir, göstermelerini isteyebilirsiniz. Böylece firmalardan kaynaklı müşteri mağduriyetlerinin önüne geçilmektedir.

Motor Kurye Zamana Karşı Çalışır

Bu sektörde en büyük avantaj gönderi teslimlerinin hızlı ve zamanında yapılmasıdır. Bütün firmalar veya işletmeler gönderilerinin tam zamanında müşterilerine ulaşmasını isterler. Bu yüzden büyük bir sorumluluk göğüsleyen motor kurye çalışanları zaman konusunda da rekabet etmektedirler. Göndericinin iletişim hattı üzerinden kurye firmasına ulaşması ile başlayan bu zaman, gönderinin teslimine kadar sürmektedir. İletişime geçtikten sonra sizlere en yakın kurye çalışanı, en geç yarım saat içerisinde gönderinizi sizlerden teslim alır. Gönderinizi teslim aldıktan sonra seri bir şekilde vakit kaybetmeden gönderileceği adrese ulaştırır. Rekabetin bolca olduğu zaman konusunda hızlı olmak büyük bir ayrıcalıktır. Bir kurye şirketi farkını; kalitesiyle, zamana verdiği önemle yani hızı ile ve güler yüzlü hizmeti ile ortaya koymaktadır.

İstediğiniz Zaman Motorlu Kurye Kapınızda

Zaman konusunda kıyasıya rekabetin yaşandığı İstanbul trafiğinde gönderilerin güvenli bir şekilde ulaştırılması önem arz etmektedir. İş yoğunluğundan kaynaklı sebeplerden dolayı gün içine yetiştirilemeyen kuryeler için gece kurye hizmeti veren motorlu kurye firmaları her açıdan sizleri düşünmektedir. Gündüz-gece fark etmeksizin istediğiniz saatte kurye firmalarının hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Gece kurye hizmeti veren firmalar, bu hizmeti vermeyen firmalara göre müşteri memnuniyeti açısından bir adım önde bulunmaktadır. Birçok kurye firması bu sektörde adını duyurmak için girişimlerde bulunurlar. Böylece kendini tanıtmak adına reklamlar düzenlemektedirler. Bu sektörde tanınmak adına yapılabilecek en önemli adım kaliteli ve hızlı bir hizmet sunmaktır.