Herhangi motosikleti seçerseniz seçin, üzerinde rahat hissetmeniz zorunludur. Moto kurye, kulağa yeterince kolay geliyor, fakat bir sürü kadın bu tavsiyeyi görmezden geliyor ve seçtikleri motosiklet üzerinde biraz garip hissetmelerine rağmen yine de iyi olacağını düşünüyor. Doğru motosikletle donatmak size her yere gitmek istediğinizden emin olmanızı sağlayacaktır. Çok uzunsa, düz bir şekilde oturabilmeniz için alçaltıcı bir takım veya hafif bir topukla çizmeyi düşünün.

 Rahat Elbise Tercihi Yapın

Bir motosiklet mağazasında veya çevrimiçi alışveriş yaparken, ürünle motosiklette harika hissettiğinizden emin olun. Binicilik pozisyonuna oturduğunuzda, tamamen farklı hissettireceklerini unutmayın. Rahatsız edici bir kıyafet, motosikleti nasıl kullandığınız konusunda büyük fark yaratabilir.  Eyer çantaları, tank çantaları ve üst kutuların tamamı iyi birer aksesuar olmakla birlikte çok fazla ambalajlamakla aşırı yüklemeyin.  Motor kurye olarak, ne kadar az taşırsanız, o kadar çevik olacaksınız. Teslimatta bulunacağınız şehir ve bölge hakkında biraz bilgi edinin.  Navigasyon kullanılıyorsa, düzgün çalışıp çalışmadığından emin olun. Hava tahmini bilgisi de, gün için doğru vitese hazırlanmanıza yardımcı olur. Bunu söyleyince, işler geldikçe almaya açık olun. Sağ hissedilir ve sürüş keyfini akışı ile gidin.

 

 Temel Bilgileri Bilin

 Sürüş limitinizi bilin. Her durumda da, ihtiyacınız olduğunda mola verin. Zamanın büyük bir kısmını daha kısa bir süre içinde daha fazla mesafe kapatabileceğiniz çevre yollarında veya otoyollarda geçirmek isteyip istemediğinizi önceden belirleyin. Hedefinize çok daha hızlı gideceğinizi unutmayın. Bununla birlikte, motorlu kurye yedek parça ve el kitabı taşıyarak hazırlanabilirsiniz. Eğer bir yakıt sorunu, ölü batarya veya ışık kesilmesi problemi çözebilirseniz panik yapmayacaksınız. Bir şeyler yanlış giderse, büyük olasılıkla size yardımcı olabilecek birini bulacaksınız. Kurye güzergâhlarını gerçek zamanlı olarak takip edin, anında ilave güzergâh ekleyin ve yeni nakliye kuryelerinizi derhal bilgilendirin. Kurye rotalarını yönetin ve etkinliği kullanımı kolay bir çevrimiçi platformdan gerçek zamanlı olarak görüntüleyin. Akıllı ve verimli güzergâhlar kurye verimliliğini artırır ve genel sürüş süresini azaltır. İşletmenizin bulunduğu yere bağlı olarak sizin için bazı vergi avantajları olabilir.