Moto kurye | Hızlı olması gereken ve uzun saatleri trafikte geçiren kuryelerin, kullandığı motorlar; dayanıklı ve refleks kabiliyeti gelişmiş olmalıdır. Son yıllarda piyasaya çıkan motorların, fiyat olarak oldukça yüksek olması, yoğun kullanım sonucu parça değişikliğinde, yedek parçalarının pahalı olması sebebi ile birçok motor kuryecilikte kullanılmamaktadır. Kuryelerin kullandıkları motorlar; ekonomik, dayanıklı ve yedek parçalarının hesaplı olması gerekir. Gün boyu motor üzerinde olan ve deneyimli bir motor kullanıcısı olan kuryelerin, kullandığı motorun; oturma aksanı rahat, yol tutuşu kaliteli olmalıdır. Kuryelerin kullandığı motorlar hangi özellikleri taşımalıdır?

 

Kurye Şirketlerinin Elemanlarına Verdiği Motorlar Dayanıklı Olmalıdır

Yedi gün yirmi dört saat kesintisiz çalışan moto-kuryelerin kullandığı motorlar, fiyat olarak hesaplı ve uzun sürüşte dayanıklı olmalıdır. Ucuz diye alınan motorların, kısa sürede yenilenmesi gerekir. Bazı motor türleri alırken çok pahalı olur. O zaman aldığınız motorun kaliteli olduğunu ve fiyat farkının bundan kaynaklandığını düşünebilirsiniz. Moto-kurye olarak çalışan bir motor için ufak aşınma ve kazalar sıklıkla olur ve normaldir. Kuryelerin kullandığı motorların,yedek parçaları kolay bulunmalı ve parçaları hesaplı olmalıdır. Uzun süre temin edilemeyen motor parçaları işlerin aksamasına ve firmanın zarar etmesine yol açacaktır.

 

Kurye Motorlarının Hantal olmaması Gerekir.

Moto-kuryelik, zamana karşı yarışılarak yapılan bir meslektir. İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu bir şehirde, kullanılan motorların refleksleri gelişmiş ve dar sokaklardan sorunsuz geçebilecek özelliklere sahip olması gerekir. Kurye motorları aynı zamanda, az yakıt tüketen bir modelde olmalıdır. Moto-kuryelik tehlikelive zor bir iştir. Bu sebeple kuryelere verilen motorların insan hayatını tehlikeye atmayacak özelliklere sahip olması önemlidir. Fakat gün boyu yüzlerce kilometre mesafe yapan motorların, az yakıt tüketen cinsten olması özel kuryelik yapanlar ve firmalar açısından önemlidir. Bu kadar emek verilerek yapılan bir işin getirisinin de maddi olarak değecek oranda olması istenir. Gün boyu trafikte koli, belge, ilaç ve önemli evrak taşıyan moto-kuryelerin, can güvenliğini sağlayan motor dış aksanları tam ve güvenilir olmalıdır. İnsan sağlığını tehlikeye atmamak için her türlü özelliği bulunmalıdır.