Moto kurye | Ülke olarak her zaman için trafikte asabiyizdir. Dolayısıyla zaten bomba gibi olan insanlarımız bir de kalabalık trafikte daha fena bir hal almaktadır. Hele ki motosiklet sürücüsü iseniz kabak her zaman sizin başınıza patlayacaktır. Ülke olarak birçok yanlışı doğru olarak kabul etmişiz. Bunun en basit örneği motorlar soldan gidemez yalanıdır. Bir motor sürücü iseniz sol şeritte ilerlemenize karşı çıkan birçok kişiyle karşılaşabilirsiniz. Özellikle bu konularda sorun yaşayan birçok motor sever motorlarını bir daha kullanmamak üzere bırakmışlardır. Motosiklet kullanıcılarının trafikte yaşadığı zorlukları merak ediyorsanız youtube sayfasına girerek motosiklet günlüğü kullanıcısını bulabilirsiniz. Bu kullanıcının videolarının tamamı motosiklet kaskına takılan bir kamera sayesinde çekilmiştir. Dolayısıyla yaşanan olayları hiçbir şekilde müdahale edilmemiş haliyle internetten izleyebilirsiniz.

 

İyi Motor Nasıl Kullanılır?

Özellikle motorlu kuryeler için iyi motor kullanmak şarttır. Aksi takdirde hem işleri aksar hem de durduk yere çeşitli problemlerle karşılaşabilirler. Motor kullanıcılarının yaptığı en büyük hata öndeki aracın manevrasını düşünmeden aşırı hız yapmaktır. Motorda araçlarda olduğu gibi birkaç hareket yaparak toparlama durumu yoktur. Keskin bir şekilde gidonu çevirdiğinizde bile kendinizi yerde bulabilir ve bunun üstüne yerde metrelerce sürüklenebilirsiniz. Eğer trafikte böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız hız yaparken iki kez düşünmeniz gerekir. Ayrıca motorunuzun fren sistemi son derece iyi olmak zorundadır. Motor fren sistemi iyi olmayan motorlar daima tehlike arz ederler.

 

Motorlu Taşıyıcı Kuryeler

Motorlu kuryeler birçok alanda hayatımıza girmeye başlamışlardır. İlk olarak bu kuryeleri PTT postacılarıyla tanısak da bugün ecza deposundan dürümcüye kadar birçok kuruluşun kendine ait kuryesi vardır. Eğer sizler de bir kuryeye ihtiyaç duyuyorsanız bunun için önce motor ehliyetli birini bulmalı, daha sonra da işe uygun bir motosiklet almalısınız. İyi bir kurye olmak için öncelikle güvenlik önlemlerini tam olarak almak gerekir. Aksi takdirde işinizi yapmak isterken kendinizi bir kazanın ortasında bulabilirsiniz. Trafikte güvenlik önlemi almak motorcular için en önemli kıstastır. Çünkü olası bir motor kazası araç kazasına göre çok daha tehlikeli ve risklidir.

Motorlu taşıtlar insan hayatı için son derece önemlidir. Bir yerden bir yere ulaşmak ya da bir şeyi taşımak için bu taşıtları kullanırız. Araçlar kaza ihtimali olan fakat bu ihtimal çok yüksek olmayan motorlu taşıtlardır. Motosiklet ya da benzeri ulaşım araçları ise kazalarının en çok can kaybıyla sonuçlandığı araçlardır. Bunun sebebi hem motosikletin korunaksız bir araç olması, hem de motor güvenlik önlemlerinin alınmamasıdır. Eğer motor kullanıcısı iseniz gerekli önlemleri mutlaka almanız gerekmektedir. Bunlar kaskınızı takmak, eldiveninizi ve ceketinizi giymekle sınırlı değildir. Motorunuzda da çeşitli güvenlik önlemleri almak gerekir. Örneğin lastiklerin dişlerini sürekli olarak kontrol etmeli, fren ayarlarınızı muhakkak tam olarak yaptırmalısınız.