Moto kurye | Hayatın birçok alanında taşıma işlemi yapılmaktadır. Örneğin kullandığınız telefon Amerika’dan, arabanız ise Fransa’dan gelmiş olabilir. Ürünlerin buraya gelmesi için bir taşıma işlemi yapılmıştır. Bu taşıma işlemleri farklı araç ve şekillerle yapılmış olsa da amaç aynıdır. Eğer bir hizmet sektöründe çalışıyorsanız ve ürünlerinizi sipariş ile kapıya kadar teslim ediyorsanız sizin için en hızlı kurye şekli motorlu kurye olacaktır. Motor arabalara göre daha küçük olduğu için tıkalı trafikte bile yol kat eder. Bu sebeple müşterilerinize en kısa sürede ulaşmış olursunuz ve hizmet kalitenizi arttırırsınız. Bir motorlu kuryeye sahip olmak istiyorsanız öncelikle motor ehliyeti olan deneyimli birine ihtiyaç duyarsınız. Bu kişiyi bulduktan sonra sırada kaliteli bir motor almak gelir.

 

Kuryeye Uygun Motor Tipleri

Motorlar hız ve seyahat motorları olmak üzere ikiye ayrılırlar. Seyahat motorları daha çok şık görüntüleriyle ve rahatlıklarıyla ön plana çıkarken hız motorları ise büyük motorları ve kaliteleriyle ön plana çıkar. Hız motorları daha çok yarışlarda kullanılsa da bazı kişiler bu motorları keyif için alıp kullanabilirler. Eğer kurye için bir motor arıyorsanız tercihinizi hafif olan motordan yana yapmanız gerekir. Kuryelik zamana karşı yarışmak demektir. Eğer ağır bir motor alırsanız bu motorun kontrolü zor olacak ve sizi yoracaktır. Dolayısıyla bu durum da siparişinizin gecikmesine sebep olacaktır.

 

Kuryelerin Yaşadığı Problemler

Bir motorlu kurye özellikle ülkemizde akşama kadar birçok problem ile karşılaşır. En bilindik problem ülke olarak motor taşıtını trafikte görmemektir. Birçok duyarsız sürücü motorlulara yönelik yanlış hareketleriyle motor sürücülerinin canını tehlikeye atmaktadır. Özellikle en sağ ve en sol şeritte giden motorlar her zaman için bir tehlikeyle karşı karşıya kalırlar. Hızla giden bir motor bir araç tarafından sıkıştırılırsa kaza meydana gelebilir. Bu kaza da araç sürücüsü fazla bir zarar almasa da motor sürücüsü araç sürücüsünün hatasını canıyla ödeyebilir. Motor kullanma oldukça zor ve dikkat gerektiren bir iştir. Dikkatsiz bir motor sürücüsü çok sık kaza yapabilir. Motor kullanırken yavaş olmak araçların tahriklerine karşı dikkat etmek gerekir.