Moto kurye | İş yeriniz için bir kuryeye ihtiyacınız varsa aynı zaman da birde motosiklete ihtiyaç duyarsınız. Kuryeler daha hızlı ve engelsiz bir ulaştırma işlemi için genelde motor kullanırlar. Motor kullanmanın birçok avantajı vardır. Dar sokaklara otomobillerle girmek sıkıntılı bir işlemdir. Fakat motosikletlerle en dar sokaklardan bile geçilebilir. Aynı zamanda özellikle metropol şehirlerde yoğun olan trafik araçların hareketini kısıtlar. Motosikletler bu alanlarda oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir. Dolayısıyla kuryeler için motosikletler vazgeçilmezdir. Kurye motosikletleri rahat ve güçlü olmalıdır. Aksi takdirde sürücüsünü yorabilir. Özellikle eşya koymak için sepet ya da bagajı olan motosikletler tercih edilmelidir. Bu motosikletler kurye için uygun motosikletlerdir.

 

Kurye Olanları Anlamak

Motorlu kuryeler sabahtan akşama kadar birçok yere iki teker üstünde seyahat ederler. Bu seyahat bazen oldukça tehlikeli olabilmektedir. Özellikle ülkemizde motorcuların trafikte sayılamaması kuryelerin işini oldukça zorlaştırır. Birçok araç sahibi trafikte sanki motorlar yokmuş gibi hareket ederler. Bu durum da motorcular için işkenceye dönüşür. Hızla gelen bir motorun önüne direksiyon kıran sürücü yaptığı şeyin yanlış olduğunu asla kabul etmez. Ülkemizde bu alandaki eğitimsizlik sebebiyle motor kullanmak gerçekten çok zordur. Dolayısıyla motorlu kuryeler her zaman tehlikenin tam ortasında yer alırlar. Eğer gerekli güvenlik önlemleri alınmamışsa motor kazaları can kaybıyla sonuçlanabilir. Bunun birçok sebebi vardır. Araçlarda bulunan hava yastıkları kaza anında sürücüyü korur. Motorlarda ise gidonu bıraktığınız anda kendinizi yerde bulursunuz. Eğer hızla gelen bir motor bir yere çarparsa sürücüsünün yerlerde sürüklenmesi olağandır. Bu da sürücünün sağlık durumu için son derece olumsuz bir durumdur.

 

Kurye Sahibi Olan İşyerlerinin Avantajları

Birçok işyeri kuryeye sahip olduğu için daha fazla satış yapmakta ve adını daha iyi duyurmaktadır. Kuryeye sahip olan tüm işletmeler mesafe fark etmeksizin her alana ürün satışı yapabilirler. Müşteri daima kendisi için en zahmetsiz olan yöntemi uygulamaktadır. Dolayısıyla ürün satışını eve servis olarak, yani kurye aracılığı ile yaptığınızda birçok yeni müşteri kazanırsınız. Bu saye de hem daha çok para kazanırsınız hem de firmanızın reklamını yapmış olursunuz.