Moto kurye | Özellikle gıda satan işletmelerde son dönemde kuryeler fazlaca çalıştırılmaktadır. Bu kuryeler sayesinde isteyen müşteri istediği ürünü evine kadar getirtebilir. Bu durum dükkân sahiplerine bir kurye sahibi olma fikrini aşılamıştır. Kuryecilikte motosikletler yaygın olarak kullanılır. Bunun sebebi motosikletlerin hafif, kullanışlı ve hızlı olmalarıdır. Hızlı bir motosiklet demek hızlı teslimat demektir. Kuryeye uygun motosiklet seçimi yaparken alacağınız motosikletin kalitesine çok dikkat etmelisiniz. Piyasadaki kalitesiz motosiklet markalarını tercih ederek hem paranızı çöpe atmış hem de canınızı tehlikeye atmış olursunuz. Kalitesiz ve dayanıksız motorlar bir süre sonra dağılmakta ve kazaya sebep olmaktadır. Eğer kaza yapmamak ve canınızı tehlikeye atmamak istiyorsanız iyi bir motosiklet almanız gerekir. Bu konuda tasarruf yapmaya çalışırken kalitesiz bir motosiklet almamaya dikkat etmek gerekir.

 

Kuryeciler Güvenlik İçin Ne Yapabilirler?

Ülkemizde birçok motorlu kurye vardır. Bu kuryelerin can yoldaşı motorlar sağlam ve dayanıklı olmak zorundadır. Aksi takdirde olası bir kazaya davetiye çıkarırlar ve kullanıcısını canından edebilirler. Kuryelik yapan kişilerin kesinlikle motor güvenliği dersleri alması gereklidir. Bu dersler motor kullanıcılarına yönelik olarak çeşitli eğitimler verilmesini sağlar. Bunlardan en önemlisi güvenlik eğitimidir. Motorun emniyet kemeri kasktır. Dolayısıyla kaskınızı takmadığınız her an ölümle burun buruna sayılırsınız. Kaskın yanında olası bir kazada hiçbir yerinize zarar gelmemesi için dizlik ve çeşitli bandajları kullanmalısınız. Bunun yanında motorcu ceketi de kullanarak tam bir güvenlik önlemi almış olursunuz.

 

Kuryeci Olmak Zor mu?

Birçok insan taşıma ve aktarma yapan kişilerin şanslı olduklarını, çünkü sürekli gezdiklerini iddia ederler. Durum hiçte böyle göründüğü gibi değildir. Trafik her zaman için çok tehlikelidir. Dolayısıyla kuryeler her an kaza ihtimalinin içinde yer alırlar. İyi kurye olmanın temel maddesi güvenlik önlemlerini tam almaktır. Motor güvenlik önlemleri tam alındığında olası bir kazadan korunmuş olursunuz. Aksi takdirde kazalar sizlere çok büyük zararlar verebilir. Motorlu kuryeler ayrıca tehlikeler atlatırlar. Ülkemizde trafikte araç kullanan birçok şoförün motorculara karşı duyarsız olması sonucunda her gün onlarca kaza gerçekleşmektedir. Tüm motorlu kuryeler bu kaza ihtimalinin içinde her gün yer alırlar.