Moto kurye hizmeti; motosikletiyle, bir paketi, zarfı, eşyayı, ürünü vb. göndericiden alıp, kısa süre içerisinde verilen adresteki alıcıya teslim eden; hızlı bir yöntem olması dolayısıyla sıkça tercih edilen bir hizmettir. Moto kuryeler, pek çok firmanın bünyesinde görev yapmaktadırlar. Özellikle büyük şehirlerde, trafiğin yoğun olduğu göz önüne alınırsa, bu taşımacılık yönteminin ne kadar faydalı olduğu barizdir. Moto kuryelerle, gönderilmek istenen evrak, hediye, ilaç vb. her şey; birkaç saat içinde varacağı yere ulaşmaktadır.

Moto kuryelerin çeşitli türleri vardır. Talebinize ve ihtiyacınıza göre; normal olarak aynı gün içinde teslim edilecek olan paketinizin çok daha kısa sürede teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Acil hizmet veren bu motor kurye haricinde, normal şartlarda moto kuryeyle paketiniz aynı gün içinde, genelde üç veya dört saat geçmeden alıcıya ulaşmış olur.

Güvenli ve Rahat

İstanbul bölgesinde hizmet veren kurye çalışanları, mümkün olan en hızlı şekilde teslimatı gerçekleştirebilmek amacıyla her semtte hazır beklemektedir. Moto kuryeyle, ulaştırmak istediğiniz her ne ise, en hızlı ve güvenli şekilde gönderebilirsiniz. Kargoda yaşanacak gecikmelerden kurtulmanız bir yana, moto kuryeyle gönderdiğiniz paket, hiç zarar görmeden, güvenli şekilde karşı tarafa ulaşmaktadır.

Motorlu kurye, bir telefon kadar uzağınızdadır. Firmayı arayıp talebinizi ilettikten sonra, bir kurye gelip sizden paketi teslim alır ve sonra hızlıca alıcıya götürmek üzere yola çıkar. Müşterinin rahatlığı ve zaman kaybetmemesi açısından oldukça işe yarar bir hizmettir.

 

İstediğiniz Saatte Teslim

Motorlu kuryeler yedi gün yirmi dört saat çalışmaktadır. Gece teslimatı, acil teslimatlar söz konusu olduğunda imdadınıza yetişir. İlaç teslimatları için tercih edilen bu hizmet; özel günlerde sevdiklerine tam da dilediği zamanda sürpriz yapmak isteyen kişilerin de yardımcısıdır. Ayrıca şirketler arası gönderilerde de en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Gerek hızlı olması, gerekse daha kaliteli bir yöntem olması nedeniyle, motosikletli kurye hizmeti çok yaygın kullanılan bir hizmettir. Evrak gönderimlerinde, acil ihtiyaç duyulan bir ürünün yerine yetiştirilmesi gerektiğinde, ya da sevdiğiniz bir kişinin doğum gününde, tam doğduğu saatte sizden gelen bir hediyeyi görmesini istediğinizde; motosikletli kuryeler hayatınızı kolaylaştırmak için çalışmaktadır.