Kuryenin sağlamış olduğu hizmetler, genel manada tek bir ölçüt üzerinden gerçekleşir; fakat duruma göre birbirinden farklı opsiyonların teker teker denendiği olur: 
• Standart Kurye: Standart kurye, normal şartlar altında kurye firması tarafından alacağınız hizmeti belirtir. Hizmet dahilinde gönderi teslimi ve alımı arasında uygun şartların oluşmasıyla beraber gün içerisinde gönderi teslimi yapılır. 
• Ekspres Kurye: Ekspres kurye, gönderi tesliminde çabukluğun gerektiği durumlarda etkin olarak kullanılır. A ve B noktaları arasında olabildiğince hızlı hareket eden kurye personeli, birkaç saatte gönderi teslimi yapar. Ekspres kurye, standarda oranla bir miktar daha yüksek ücrete tabi olur. 
• VIP Kurye: VIP kurye, gönderinin belirli sigorta işlemlerine tabi olması ya da hızlı bir şekilde yerine ulaştırılması durumunda geçerli kabul edilir. Kuryenin taşıdığı malzeme, müşterinin onayı dahilinde sigortalanır. Sigorta karşılama bedeli, sigortanın kapsamına göre değişirken; VIP sistem, en yüksek bedelleri karşıladığı için genel olarak pahada değerli ürünlerde kullanılır. 
• Motor ya da Araç Kurye: Motorla yapılan kurye hizmeti, hacim olarak büyük ürünler devreye girdiği takdirde geçerli olmaz. bu sebepten dolayı otomobil kurye hizmeti gerçekleşir. Yapılan hizmetin hem şehir içi hem de şehirlerarası olmak üzere farklı stillerde gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. 
• Gece Kurye: Kurye firmaları, akşam 6-7 gibi paydos yaparak gece tarifesine geçer. Gece tarifesinde ertesi günkü mesai dilimine kadar çalışma gerçekleştirilir; fakat buna uygun düşecek ücretin talep edileceğini de belirtelim.

 

Kurye İle Antlaşma

Kurye hizmeti alabilmek adına moto kurye uygulamasında bulunan firmalar ile görüşebilir, böylece sizin için en doğru işlemi yapacak kişilerle anlaşıp kazançlı duruma geçebilirsiniz. Kazançlı duruma geçebilmek adına motor kurye hususunda tecrübesi yüksek, azimli, makul ücretlerde hizmet veren kurumlarla hareket etmeye dikkat edin; zira aksi türdeki sıfatlara sahip olan firmalar, size yalnızca sıkıntı verir!

 

Kurye Fiyatlandırması

Kurye fiyatlandırması motorlu kurye üzerinden hesaplanır; ama otomobil ile gerçekleştirilen taşımalarda farklı fiyat politikasından bahsedilebilir. Kısaca taşınacak ürünün hacim özellikleri ve ürünün teslim süresi, doğrudan mevcut kurye çalışma fiyatını belirleyerek onu sonuca ulaştırır.