İstanbul ülkemizin en kalabalık ve en metropol şehridir. Hal böyle olunca birçok iş kolu bu noktada doğmakta ve yaygınlaşmaktadır. Günümüzün en çok tercih edilen mesleklerinden bir tanesi de motorlu kuryeliktir. Son 15 yıldır gözde mesleklerden biri haline gelen moto kuryelik, şehir içi taşıma konusunda standart kuryelere göre daha hızlı ve güvenilir teslimatın teminatını sunmaktadır. Başakşehir kurye ile son derece popüler hale gelen moto kuryelik, Başlangıçta lokal olarak başlayan bu meslek kolu zamanla kurumsal firmalara dönüşerek prestiji arttırmış ve lojistik sektöründe önemi ve katkısı yadsınamayacak bir pozisyona ulaşmıştır. Hem bireysel hem de kurumsal gönderiler için tercih nedeni olan motorlu kuryeler, motosiklet kullanımı konusunda ilgili sürücü belgesine sahip olmasının yanı sıra ileri sürüş yeteneği ve adres bilgisi de olmazsa olmaz özellikleri arasında yer almaktadır.

Moto Kuryenin En Önemli Özellikleri

Kuryelikte güven oldukça önemlidir. Gönderinizi kendiniz teslim ediyormuşçasına güvenebileceğiniz, güler yüzlü ve alanında profesyonel kuryeler, paketinizi deforme olmadan, zedelenmeden ve geciktirmeden teslim etmektedir. İstanbul'un yükselen değerlerinden olan Başakşehir bölgesindeki bireysel ve kurumsal kanallar ile iş birliği sağlayan Başakşehir moto kurye müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunarak sektöründe lider konuma ulaşmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra etkili iletişim sunma ve uygun fiyatlar da moto kuryenin sunduğu avantajlardan bir tanesidir. Büyük ve standart taşımacılık yapan kargo şirketleri, gönderilerinizi ortalama düzeyde 1-3 iş günü arasında teslim etmeyi vaat ederken, alıcıyı ve göndericiyi bilgilendirme konusunda da zaman zaman hatta çoğunluklu olarak sınıfta kalmaktadır.

Kuryelerde Olması Gereken Yetkinlikler

Başakşehir motor kurye mesleğini en iyi şekilde yapan eğitimli ve etkin personelleri sayesinde müşterilerinden tam not almayı başarmaktadır. İşini hakkı ile ve severek yapan kuryeler, donanımlı ve eğitimli olduğundan ötürü kuryenin bilmesi gereken her konuyu en iyi şekilde özümsemiştir. Eğitim ve donanım her kuryede olması gereken yetkinlikler arasındadır. Ancak bir kuryeyi işinde ön plana çıkaran özellikler bununla da sınırlı değildir. Güler yüzlü, saygılı, disiplin sahibi, sabırlı ve dilini en iyi şekilde kullanarak kibar ve anlaşılır bir iletişim sağlanması gerektiğinden bir kuryenin mutlak suretle bu özelliklere de sahip olması gerekmektedir. Yazılı olmayan bu kurallar müşteri memnniyetinin artırılmasında etkili rol oynamaktadır.