Ticaret güven üstüne inşa edilen ve bu şekilde kendini geliştiren bir sektördür. Bu güveni kazanmak hiç de kolay değildir ve ciddi bir emek ister. Ekonomik faaliyetlerde ve kurumlarda iyi bir güven verilen sözlerin zamanında ve doğru bir şekilde yerine getirilmesiyle gerçekleşir. Ne kadar büyük olursa olsun bir firma taahhüt ettiği sözü zamanında yerine getiremezse zamanla müşteri kaybedecek ve eskimeye yüz tutacaktır.

Moto kurye verilen söz hükmüne geçen resmi evrakların vaktinde gönderilmesi ve teslim edilmesi işinde faaliyet gösteren en etkin çözümdür. Hizmet politikası hızlı ve doğru teslimat olan kuryeler şehir içi trafiğine takılmadan dosya teslimat işini gerçekleştirebilmek için mobilize ekipler kurma yoluna gitmişlerdir. Dar yollarda ve yoğun taşıt trafiğinde de olsa alınan bir gönderi mutlaka zamanında teslim edilmelidir. Evrak ve dosya gibi önemli unsurların teslim edilememesi için hiçbir mazeret kabul edilmemektedir. Bu sorunu çözmek için alternatif olarak motosiklet ile kurye hizmeti verme yoluna gitmektedirler.

 

Motor Kurye Riskleri Nelerdir?

Motor kurye tutmak bir şirket için hiçbir risk taşımamaktadır zira evrakları çok hızlı bir şekilde gönderilecek ve taahhüt edilen vakitte teslim edilecektir ki bir firma için vaktinde hatta erken teslimat en önemli unsurdur. Bazı internet mağazaları alınan ürünün şu kadar saatte tüketiciye ulaşacağını taahhüt ederken hep motosikletli kurye hizmetlerini kullanmaktadırlar. Ortada var olan risk daha çok motorcular için geçerlidir ki yoğun trafikte kaza yapma riskleri oldukça yüksektir. Firmalar bunun önüne geçebilmek için bir takım kıstaslar getirmişlerdir ve bu kıstaslar hayati önem taşımaktadır.

Motorlu Kurye Kıstasları 

Mutlaka A2 ehliyeti sahibi olmaları gereken motorlu kurye, sağlıklı ve dinç olmalıdır. Her türlü hava koşulunda hizmet verebilmek için mont kullanmalı, hayati tehlike yaşamamak için kask, bileklik ve dizlik gibi koruyucu unsurları mutlaka takmalıdır. Genellikle kendi motorları ile hizmet veren kuryeler bu motorların periyodik bakımlarını yaptırmalı, kendi canlarını ve trafikteki yaya ve araçların canlarını da riske etmemelidirler. Tüm bu kıstasları taşıyor iseniz ve motorunuz varsa siz de kurye olarak para kazanabilirsiniz.