Bir kask yapın bir motosiklette güvende kalmak için yapabileceğiniz en önemli şey bir kask takmaktır. Kasklar başınızı korur ve baş yaralanmaları, moto kurye önde gelen ölüm nedenidir. Tabii ki, bir kask giymek yeterli değil. Birçok yerde iyi görünen ancak sizi koruyamayan yeni kasklar satılıyor. Ulaşım tarafından onaylanmış bir kask arayınız. Bu kasklar test edilmiş ve asgari bir koruma standardı sağlamıştır. Kaskınızın düzgün şekilde oturduğundan emin olun. Çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. Görüşünüzü engellememelidir, ancak kafanızın çoğunu kapsamalıdır. Daha fazla koruma için korumaya sahip tam yüzlü bir kask seçin. Basit bir ön cam en azından böcek, kayalar ve yağmurdan yüzünü koruyabilir, ancak tam yüzlü bir kaskın çenenizi saran bir parça olacaktır, bu nedenle yüzünüz yol ile temas etmeyecektir.

İki Kere Bakın

Motosikletler küçük ve görmek zor. Pek çok sürücü onları göremiyor ve motosiklet sürücüsü için ölümcül olan çarpışmalara neden oluyor. Motosikletler için gözlerinizi ve kulaklarınızı açık tutun. Motosikletlerin birçoğu, özellikle sürücülerin dikkatini çekmek için yüksek egzoz sistemlerine sahiptir. Şeritleri değiştirmeden önce iki kere bakın ve daima kör noktayı kontrol edin. Motor kurye için, iki kere bakmak hala iyi bir kural. Sürücünün sizi gördüğünü asla düşünmeyin.

Dikkat Dağıtımdan Kaçınmak

Bir motosiklet üzerinde güvende kalmak için anahtarlardan biri, dikkat etrafınızdaki her şeyin habercisidir. Unutmayın, motorlu kurye için görünmek zor - özellikle büyük arabalar veya kamyonetlerdeki sürücüler. Telefonunuzla uğraşıyorsanız, tepki süreniz birkaç saniyeliğine kesilir ve sizi bir çarpışma riski altına sokar. Motosiklet binme bir beceridir ve tüm becerileri gibi, geliştirmeniz gereken bir şeydir. Kasabada kolay bir seyir yapmak için iyi olabilirsiniz, ancak uzman bir binici olmak için gereken becerileri geliştirmek zaman alır. Becerilerinizi geliştirmek için zaman ayırın. Doğru ayakkabılar güvenle binmede önemlidir. Motosiklet kullanırken motor ve egzoz sisteminde oturuyorsunuz, ayağınızı yakabilir. Bu ayakkabılar ayaklarınızın tek koruyucusudur. Motosiklet ayakkabıları ayrıca sağlam ayak bileği destekleri ve düşük topuklu olmalıdır. Daha iyi koruma için, deri gibi dayanıklı bir malzemeden ayakkabı veya bot arayın. Bir motosiklet kazada çok az koruma sağladığından, binicilerin ne taktığı çarpışma önleyici sistemin bir parçasıdır. Bir sürü motosikletçinin deri giymesinin bir nedeni var: yol yüzeyinde kaymaları durumunda cildi korumak için yeterince güçlüdür.