Sınırsız bir hizmet ağına sahip olan ve geliştirilen Ar-Ge projeleri ile günden güne hizmet kalitesini arttıran seçkin kurye firmaları 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Kuryelik moto kurye başta olmak üzere yaya kurye, kiralık kurye, arabalı kurye ve kiralık kurye gibi sıralanabilmektedir.

Acil olarak gelişen durumlarda nöbetçi kurye uygulaması imdadınıza yetişerek çözüm üretme çabasında işbirliğine gidilmektedir. Peki gece kurye hizmetleri tam olarak hangi hizmetleri kapsamaktadır? Gece saatlerinde teslimat nasıl yapılmaktadır?

İşgünleri ve diğer günler fark etmeden saat 18.30'dan yapılacak yahut planlanacak olan bu sistemin akışının bozulmaması adına geç saatlerde randevusu mu vardı sanki.

Buna göre saat 18.30 ve sonrasını kapsayan gönderimleriniz, Gece kurye hizmetlerinin ilgi alanına dahil olmaktadır. Bu şekilde işlem gören gönderimlerde telefon numarası yahut mail adresi ile de ulaşabilirsiniz. Saatler ve günler değişkenlik gösterdiğinde ise ayarlar kısmının tek tek değiştirilebilmektedir. Ancak belirli bir saatten sonra yapılacak olan kayıtlarda 2 katı ücret talep edilebilmektedir.

Motorlu Kurye Çalışma Koşulları

Motor kurye ise işleyişi aksatmak gibi bir hakka sahip olamamaktadır. İşe başlanılan günden oryantasyon sürecini dolduranlara kadar herkese psiko-sosyal eğitimler yapılmalıdır. Kuryelik bir hayli stresli bir iş olduğundan ötürü seçkin firmalar bu gibi eğitimler ve workshop programları ile personellerine verdiği önemi göstererek performansın üst düzeyde olması için çaba sarf etmektedir. Özellikle nöbetçi kuryelik yapan yani gece saatlerinde mesai yapan personeller için risk ve stres faktörü ikiye katlanmaktadır. Ancak tüm bunların dışında kurumsal bir firmaya bağlı olarak çalışmak, tüm sosyal sağlık hizmetlerinden faydalanmak, işleyiş ve performans yüksekliği durumunda prim avantajı,  ilgili yönetmelik ile garanti altına alınmış olan çalışma saatleri ve tatil günleri, vardiyalı sistem gibi maddi koşulların birçoğu personellere verilmektedir.

Gece Kuryeliğinde Yapılmaması Gerekenler

Gece çalışan motorlu kurye aşırı sürat yapmaktan elbette ki kaçınmalıdır. Hem gürültü kirliliğine hem de yaşamsal bir risk almak bu konuda tümüyle yasaklanmıştır. Paketlerin alıcı adrese zamanında yetiştirilmesi için gidilecek yere kestirme yollardan vaktinde hareket edilerek varılmaktadır. Bu noktada kuryelerin çalışacağı lokasyonu tümüyle bilmesi ve bölgeye hakim olması beklenmektedir.